بازدید از سایت قدیم(کلیک کنید)


www.pgtir.com

 

 

 

یک فعال بخش حمل و نقل جاده‌ای گفت: با این وضعیت تورم و نسبت هزینه‌ها و درآمد، کامیون‌داری صرفه اقتصادی ندارد.به گزارش تین نیوز، این راننده کامیون در شبکه‌های اجتماعی با بیان این مطلب، گفت: بیمه بدنه یک کامیون متوسط قیمت ۳میلیاردی ۶۰ میلیون و بیمه شخص ثالث ۱۰میلیون تومان است.

او عنوان کرد: اگر کارکرد لاستیک خوب را یک‌ سال حساب کنیم یک تریلر ۹جفت لاستیک لازم دارد که متوسط قیمت آن ۱۸۰ میلیون تومان می‌شود.

وی افزود: اگر هزینه تعمیر موتور را به طور متوسط برای چهار سال  ۲۰۰میلیون تومان حساب کنیم برای هر سال می‌شود ۵۰ میلیون و اگر متوسط مصرف لنت ۲ دست برای یک سال باشد برای یک تریلی ۱۸ چرخ  ۳۰میلیون تومان هزینه می‌شود.

این راننده کامیون با بیان این‌که هزینه تعویض روغن برای یک سال در کیلومتر مصرفی ۱۳سرویس،  ۲۴  میلیون تومان است، تاکید کرد: همچنین مصرف گازوئیل ۶۰ هزار لیتر در سال ۱۸ میلیون تومان و مصرف واسکازین، گریس و ضد یخ  در سال ۱۰ میلیون  و هزینه‌های متفرقه و لوازم جانبی و برقی و لوازم کوچک را حساب نکنیم و اگر به این مبالغ هزینه های که غیر مترقبه وپیش بینی نشده اضافه شود آیا با این کرایه‌ها می‌شود با کامیون کسب درآمد کرد؟

به گفته وی با محاسبه سود سالانه حمل و نقل جاده‌ای کالا  مشخص می‌شود کامیونداری به ورشکستگی نزدیک است و حتی اگر شاخص تن کیلومتر به جای ۱۸۲۲ ریال، عدد 3000 ریال باشد  باز هم در مقابل تورم ۶۰۰ درصد مانند فیل و فنجان است.

 

منبع : تین نیوز

قبول حمل کالا به تمام نقاط ، مشاوره و سفارش خدمات
تلفن
55274040 - 021
6 و 55272425 - 021
فکس
55271871 - 021
موبایل
09122804444
09121022633
نشانی
تهران، جاده خاوران، جنب پمپ بنزین آزادگان

کارفرمایان محترم می توانند قبل از سفارش حمل ،از مشاوره متخصصین شرکت بهره لازم را کسب نمایند

ایمن ترین و کم هزینه ترین به همراه مدیریت زمان برای محموله ها به مشتریان پیشنهاد می شود